Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության 61 կամավորներ և Առաջին օգնության հրահանգիչներ նոյեմբերի 6-ին, 8-ին և 10-ին 30 ժամ հերթապահեցին Կ․ Դեմիրճյանի անվ․ մարզահամերգային համալիրում՝ Silk Note Festivale-ի ամբողջ ընթացքում։
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության Առաջին օգնության տաղավարում հատուկ պատրաստվածություն անցած թիմն ու կամավորները, կարիքի դեպքում առաջին օգնություն ցուցաբերեցին քաղաքացիներին։
ՀԿԽԸ կամավորները շրջեցին նաև համալիրի տարածքում՝ անհրաժեշտության դեպքում առաջին օգնություն ցուցաբերելու համար, հերթապահություն սահմանեցին բոլոր մուտքերի մոտ՝ ուղղորդելով այցելուների հոսքը։
Մենք շնորհակալ ենք մեր ամբողջ թիմին՝ բարձր մակարդակի Առաջին օգնության սպասարկում իրականացնելու համար։

Our First Aid Team provided FA service at the Silk Note Festival 61 volunteers of the Armenian Red Cross Society and First Aid Instructors were on duty on November 6, 8 and 10 for 30 hours, throughout the Silk Note Festivale, at the Sport and Concert Complex after K. Demirchyan.
Specially trained team and volunteers provided first aid to the citizens when needed in the First Aid Point of the Armenian Red Cross Society. The ARCS volunteers were also walking around the complex to provide first aid if needed, setting a duty at all entrances to guide the flow of visitors.