Սեպտեմբերի 28-ին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության (ՀԿԽԸ) գործադիր տնօրեն Աննա Եղիազարյանն ընդունեց Հայաստանում Հունգարիայի դեսպան Աննա Մարիա Սիկոյին։
Տիկին Եղիազարյանը ներկայացրեց սեպտեմբերի 24-ից իրականացվող ՀԿԽԸ արձագանքը Սյունիքում և Վայոց ձորում բացված տեղահանված բնակչության ընդունող կետերում։
Տիկին դեսպանը պատրաստակամություն հայտնեց աջակցելու Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության մարդասիրական արձագանքին։
Հանդիպմանը ներկա էին նաև ԿԽ/ԿՄ շարժման համագործակցության համակարգող Մուհամեդ Աբբասը և ԿԽՄՖ Հայաստանի գրասենյակի ծրագրերի և գործառնությունների մենեջեր Հիշամ Դիաբը։

Array ( [label] => The Ambassador of Hungary to Armenia Anna Maria Siko visited ARCS [uri] => /en/news/the-ambassador-of-hungary-to-armenia-anna-maria-siko-visited-arcs.html [id] => 604 ) 1
28.09.2023
On September 28, the Armenian Red Cross Society Secretary General Dr. Anna Yeghiazaryan (ARCS) welcomed the HE Ambassador of Hungary to Armenia Anna Maria Siko.
Ms. Yeghiazaryan presented the response of the ARCS implemented since September 24 at reception posts for the displaced people in Syunik and Vayots Dzor.
The ambassador expressed her willingness to support the humanitarian response of the Armenian Red Cross Society.
ICRC Movement Cooperation Coordinator Manager Mohamed Abbas and IFRC Armenia Country Office Programmes and Operations Manager Hicham Diab were also present at the meeting.