Մայիսի 13-ին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը, Կլիմայի արևելյան հարթակ-2 ծրագրի շրջանակներում աշխատանքային հանդիպում էր կազմակերպել` Կլիմայի Հայկական ֆորում ցանցի անդամների համար, որի ժամանակ պետք է հայտարարվեր Համագործակցության կառուցման և ցանցի ներսում գործողությունների վերաբերյալ տենդերը: Դրա նպատակն է նշված Ցանցի Կարողությունների զարգացումը:
Այս գործողությունների շրջանակը որոշվել է Կարողությունների գնահատման հետազոտության ժամանակ, որն իրականացվել էր հրավիրված փորձագետ կողմից` այս տարվա ապրիլի սկզբին: Հետզոտության բացահայտումները հիմնականում երեք ուղղությամբ էին` ղեկավարման, ռեսուրսների մոբիլիզացիայի և հաղորդակցման: Այդ բացահայտումների հիման վրա, նշված ուղղությունների համար կարողությունների զարգացման գործողություններ մշակվեցին:
Արդյունքում, Կլիմայի Հայկական հարթակի բոլոր անդամները տեղեկացվեցին մրցույթի, դիմելու գործընթացի մասին և ցանկություն հայտնեցին մասնակցել դրան:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2016թ. մայիսի 25-ն է: Հաղթողը կհայտարարվի հունիսի սկզբին, երբ կստորագրվի եռակողմ պայմանագիր և համապատասխան կազմակերպությունները հանձնարարական կստանան նշված ուղղություններով դասընթացներ անցկացնել և մինչև տարվա վերջ ցանցի համար մշակել Կազմակերպության ռազմավարություն և Ռեսուրսների մոբլիզիացման ռազմավարություն:
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության կողմից իրականացվող «Կլիմայի արևելյան հարթակ II» ծրագիրը ֆինանսավորվում է Եվրոպական միության կողմից: Լրացուցիչ ֆինանսավորում տրամադրում են Ավստրիայի զարգացման գործակալությունը և Ավստրիական Կարմիր խաչը:
«Կլիմայի արևելյան հարթակ II» տարածաշրջանային ծրագրի նպատակն է ընդլայնել ԿՓՀ ոլորտում գործող առկա 6 Ցանցերի և դրանց անդամ կազմակերպությունների կարողությունները՝ Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանում ազգային և տեղական մակարդակում քաղաքականության ձևավորման գործընթացին, հանրային իրազեկման բարձրացմանն և Կլիմային փոփոխության ու բնապահպանության կառավարման ոլորտում կրթությանը նպաստելու նպատակով:
Ծրագիրն իրականացվում է արևելյան գործընկերության վեց երկրներում՝ 2015թ. հունվարից մինչև 2017թ. հունիսը:

Array ( [label] => New tender on Coalition building and Network activities has been announced [uri] => /en/news/new-tender-on-coalition-building-and-network-activities-has-been-announced.html [id] => 192 ) 1
New tender on Coalition building and Network activities has been announced
15.05.2016
On May 13, 2016, the Armenian Red Cross Society has organized a workshop for “Armenian Climate Forum” Network members within the framework of “Climate Forum East II” Project in order to announce a tender on “Coalition building and Network Activities” aimed at strengthening the capacities of the above mentioned Network.
The framework for these activities have been drawn during the Capacity Assessment Survey of the Network conducted earlier in April by the invited expert. Findings have been framed around three main directions, namely Leadership, Resource Mobilization and Communication. Based on the findings capacity development activities for above mentioned main directions have been developed.
As a result, all members of the “Armenian Climate Forum” has been informed about the tender and application processes and expressed their willingness to take part.
Deadline for receiving applications is 25th of May, 2016. It is planned to announce a winner in the beginning of June when Three Party contract will be signed and relevant organization will be assigned to implement different training in the above mentioned directions and develop “Organizational Strategy” and “Fundraising Strategy” for the Network till the end of this year.
Climate Forum East II” Project implemented by the Armenian Red Cross Society is financed by the European Union. Additional funding is provided by Austrian Development Agency and the Austrian Red Cross Society. The objective of the Project aims at increasing capacity of six existing national CSO Climate Change Adaptation (CCA) networks and individual CSO network members to contribute to national and local policy making process, public awareness raising, and education on Climate Change and environmental governance in the Eastern Partnership Region.
The Project is implemented in six Eastern Partnership countries. The implementation period of the Project is from 1st January 2015 till 30th June 2017.