Covid -19 համավարակի օրերին Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության տնային խնամքի ծառայությունը նույն ռեժիմով շարունակել է իր աշխատանքը:
Լոռու մարզում մարտ ամսվա ընթացքում Տնային խնամքի ծառայություն է ստացել 100, իսկ ապրիլ ամսին՝ 99 խնամառու․ տարեց և հաշմանդամություն ունեցող անձինք։ Արտակարգ իրավիճակի պայմաններում Լոռու մարզային մասնաճյուղի կամավորները գնումներ կատարելու և այլ կենցաղային հարցերում աջակցել են որ միայն մեր ծրագրերում ներգրավված մարդկանց, այլև՝ մեզ դիմած այլ տարեցների ու հաշմանդամություն ունեցող անձնանց, որպեսզի վերջիններս առանց ծայրահեղ անհրաժեշտության տնից դուրս չգան։
ՀԿԽԸ Տնային խնամքի ծառայությունը գործում է նաև Շիրակի մարզում, որտեղ մարտին խնամք է ստացել 100, իսկ ապրիլին՝ 104 շահառու։
Տնային խնամքի մոդելը ներդրվել է նաև Վայոց ձորի մարզում, որտեղ, տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ համագործակցությամբ իրականացված գնահատման հիման վրա արդեն ընտրվել է 30 շահառու՝ հետագայում ծառայության մեջ ներգրավելու նպատակով։

Array ( [label] => In the days of the Covid-19 pandemic, Home care service of the Armenian Red Cross Society is operating in the same mode [uri] => /en/news/all-the-care-services-continue-their-work.html [id] => 420 ) 1
In the days of the Covid-19 pandemic, Home care service of the Armenian Red Cross...
12.05.2020
100 people elderly and disabled people received home care services in Lori region in March, and 99 in April.
During the state of emergency, the volunteers of the Lori regional branch helped with shopping and other household issues not only the beneficiaries involved in the project, but also other elderly and disabled people, who applied for support, so that they would not leave the house without extreme necessity.
ARCS Home Care Service also operates in Gyumri, region, where 100 beneficiaries received care in March and 104 in April.
In 2020, the home care model has been introduced in Vayots Dzor region, where, based on the assessment carried out in cooperation with local self-government bodies, 30 beneficiaries have been chosen, to be involved in the project in the future.