Սիրված երգիչ Արամեն դարձել է Հայկական Կարմիր խաչի կամավոր
Սիրված երգիչ Արամեն՝ որպես կամավոր միացել էր Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության Տնային խնամքի ծառայության Գյումրու թիմին: Միասին այցելեցին ամուսիններ Արմենուհի Աբաջյանին և Մանվել Արմուտյանին, ապա՝ Սևիլ Շիրվանյանին՝ առանց խնամողի մնացած տարեցների առօրյան լցնելու ջերմությամբ ու հոգատարությամբ:
Արդեն 45 տարի ամուսնացած զույգը պատմեց կնոջ տեսողության խնդիրների պատճառով դժվարացած առօրյայի մասին, իսկ տարրական դասարանների նախկին ուսուցչուհի տիկին Սևիլի հետ Արամեն զրուցեց սիրելի աշակերտներից ու գրքերից, որովհետև Գյումրու գրադարանում գրեթե գիրք չի մնացել, որը նա չի կարդացել:
Մարդասիրությունը Կարմիր խաչի սկզբունքներից մեկն է: Առաջնորդվելով այդ սկզբունքով՝ Դուք էլ կարող եք աջակցել մեզ կատարելով Նվիրատվություն կամ մասնակցելով մեր գործունեությանը՝ որպես կամավոր:
Տնային խնամքի ծառայությանն աջակցելու համար այցելեք  www.redcross.am/donate  և ընտրեք «Տնային խնամքի ծառայություն» բաժինը:
Մեկ ամսվա խնամքն ապահովելու համար անհրաժեշտ է 128 հազար ՀՀ դրամ, բայց մեզ կօգնի ցանկացած չափի Նվիրատվություն:

Arame, Armenian popular singer joined Gyumri team of Home Care Service of the Armenian Red Cross Society as a volunteer. They visited the elderly couple left without a caregiver Armenuhi Abajyan and Manvel Armutyan, and also Sevil Shirvanyan to fill their daily routine with warmth and care.
The couple, who have been married for 45 years, talked about their daily life made difficult by the wife's vision problems, and the former primary school teacher Mrs. Sevil told Arame about her favorite students and books, as there was hardly a book left in the Gyumri library that she had not read.
Humanity is one of the Fundamental Principles of the Red Cross. Guided by this principle, You can also support us by making a Donation or participating in our activities as a volunteer.
To support the Home Care Service, visit www.redcross.am/donateand select the "Home Care Service" section.
128,000 AMD (around 330 USD) is needed to provide one month's care, but any amount of Donation will be considered as support.